PRAPRZYCZYNA - Psycholog Wilanów

Czy Twoje życie przemija bardzo szybko? Hmm… możesz pomyśleć, że Ciebie to nie dotyczy, bo jesteś ,,w kwiecie wieku”, masz dużo siły i energii na każdy dzień, a wyzwania, które stawia Ci nowy poranek są dla Ciebie jak ,,bułka z masłem”. Czy tak jest rzeczywiście? Pomyśl przez chwilę… Mijają dni, miesiące, lata i nagle budzisz się ,,z zimowego snu” i wtedy czujesz, że jest za późno na pewne sprawy. No właśnie, czy tego naprawdę chcesz?

Jakie sprawy są dla Ciebie ważne? Zastanawiałeś/łaś się nad tym kiedyś? Przysiądź i zanotuj te rzeczy (TAK! TERAZ TO DOBRY MOMENT!). Czy realizacja tych wszystkich punktów na liście to aktywności każdego Twojego dnia? Spróbuj zmienić swoją postawę i udowodnij, że jesteś w stanie się postarać i zadbać o swoje życie.

,,Nie znacie dnia ani godziny”. Mimo mądrości, jaką niesie psychologia niestety i ona nie zna odpowiedzi na pytanie KIEDY? Właśnie… Kiedy? Czy mamy czas na to, by przytulić swojego partnera/partnerkę, powiedzieć mu/jej miłe słowo, czy mamy czas na to, by uśmiechnąć się do przypadkowego człowieka, który przechadza się drogami, jakimi lubimy spacerować (a właśnie… czy mamy w ogóle czas wyjść na świeże powietrze?). Pytań można mnożyć w nieskończoność.Na jedne odpowiesz TAK na inne zapewne NIE, ale czy nie chciałabyś/chciałbyścodziennie znajdować czasu na te małe radości, które okazują się istotą i podstawą życia?Czy nie uważasz, że są one tak ważne, że tworzą  Twój dzień i dodają motywacji do działania? Przecież to właśnie dzięki nim będziesz miał motywację do pójścia do pracy, do zdobywania nowych doświadczeń, do uczenia się, do realizacji planów i marzeń.

To nie o to chodzi, że teraz masz wywracać swoje życie do góry nogami (chociaż znajdą się i tacy, którzy powinni). Istota tkwi w tym, żeby Twoje życie weszło na dobre tory. Tory, które będą prowadziły do Twojego własnego i właściwego miejsca na Ziemi. Poczuj się komfortowo w swojej skórze, zacznij myśleć o sobie dobrze. Uświadom sobie, ile jesteś wart/a!

CZAS… jest często praprzyczyną wielu nieszczęść, masz go za dużo- uważasz, że jesteś bezużyteczny, bezbarwny, niechciany, nieszanowany, nieważny, nieistotny. Masz go za mało- nie spełniasz się, nie jesteś obecny w życiu swoich bliskich, masz nieustanne poczucie, że coś przelatuje Ci przez palce. Czy rzeczywiście CZAS niesie za sobą tylko negatywy? Nie zapominaj jednak, że nie zawsze tak musi być! To czym CZAS stanie się dla Ciebie, zależy tylko od Twojego nastawienia i myśli. Czas to każda cenna minuta, którą możesz wykorzystać najlepiej jak potrafisz! Spróbuj wierzę w Ciebie, dasz radę! Potem będzie tylko lepiej. Gwarantuję! 🙂

PS Czuję, że nie zapisałaś/łeś listy tego, co jest dla Ciebie ważne, wtedy kiedy o to prosiłam. Jeśli znalazłaś/łeś czas, żeby to przeczytać, znajdziesz również moment na to, by stworzyć te punkty. Spróbuj, a może to uświadomić Ci z czym zwlekasz, czego jeszcze nie zaczęłaś/ąłeś robić. Myślę, że to pierwszy krok do sukcesu, by nie przeżywać swojego życia biernie, tylko cieszyć się z każdej chwili.

PS Poniżej wstawiam piramidę potrzeb, w którą wpisz 5 najważniejszych wartości Twojego życia, z listy, którą wcześniej spisałaś/łeś, w kolejności (od góry) od najważniejszej do najmniej ważnej.

Sam szczyt pokaże Ci do czego dążysz i o co powinnaś/powinieneś najbardziej dbać!

Piramida potrzeb

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *